התקנת קודן לדלת או לשער הכניסה היא בחירה נכונה למי שמחפש אפשרות לשליטה עצמאית ומוחלטת בגישה לנכס שלו. האם אתם חוששים שאתם תשכחו את המפתחות, או שאתם רוצים להיות בטוחים שרק אנשים מסוימים יוכלו להיכנס לנכס שלכם? קודן לשער הכניסה יכול להיות הפתרון בשבילכם. ואין חברה טובה יותר לבחור מסופרויז'ן להתקנה מעין זו.

סופרויז'ן היא חברה בעלת מוניטין מעולה בתחום התקנת קודנים לשערי כניסה. הם מתמחים בהתקנה מהירה ומקצועית, ומספקים שירות לקוחות מצוין. החברה מבצעת את כל ההתקנות בהתאם להוראות היצרן ובהתאם לסטנדרט האבטחה הגבוה ביותר.

אך לא רק המומחיות של סופרויז'ן מבדילה אותה. החברה מציעה מגוון רחב של מוצרים לבחירה, מקודנים דיגיטליים מובנים לקודנים ביומטריים מתקדמים. כל אחד מהם מגיע עם הפתרונות הביטחותיים החדשניים ביותר ועם הגנה מפני נסיונות חבלה פיזיים כמו גם מפגעי מזג האוויר.

סופרויז'ן מציעה גם שירות תחזוקה מקיף. צוות השירות שלהם יודע להתמודד עם כל סוג של בעיה או תקלה שיכולה להתרחש במערכת הקודן. הם מגיעים תוך זמן קצר מרגע שהתקלה מדווחת, ומסייעים לך לשחזר את התפקוד הרגיל של הקודן.

אם אתם מחפשים חברה מקצועית, מהירה, ואמינה להתקנת קודן לשער או לדלת הבית, אין ספק שסופרויז'ן היא הבחירה הנכונה עבורכם. זו חברה שתוכלו לסמוך עליה להקנות לכם את השקט והאמינות שאתם מחפשים. עם סופרויז'ן, אתם יכולים להיות בטוחים שאתם בידיים הטובות ביותר.

כמה עולה להתקין קודן בשער הכניסה?

יש להשוות הצעות ומחירים לפני בחירת ההצעה הטובה ביותר (טיפ שאין להתעלם ממנו).

בחירת חברת התקנות נכונים אינה עניין פשוט. קודן לשער הכניסה הוא "השומר" הצמוד של הבית ולא כדאי להתפשר בעניין זה. מתקיני קודנים לשערי כניסה מוכרחים להגיע עם ציוד התקנה מקצועי ולשלוט במספר תחומים ובהם: התקנות חשמל, הכנת תשתיות, קדיחה בקירות, הטמנת כבלי חשמל ותקשורת, ועוד.

אנשים רבים מתפתים להתקין קודן לשער בכוחות עצמם. התהליך מורכב והתקנה עצמית כרוכה בסיכון לטעויות שיעלו לכם בזמן וכסף.

לכן, לא מומלץ לבצע את התהליך בעצמכם אם אין לכם את הרקע והכישורים הנדרשים. האתגר המרכזי שתפגשו אם תחליטו להתקין באופן עצמאי הוא למתוח חוט חשמל מהמקור הקרוב ולקדוח בקירות לטובת העברת תשתית חשמל ותקשורת.

כדי להתקין קודן בשער הכניסה ברוב המקרים יידרש מכם גם להתייחס לנושאי איטום ומיגון – מכיוון שהקודן נחשף לשמש החזקה ולמים (גשמים או מערכת השקיה). כל אלו עשויים לגרום לתקלות בפעולת הקודן.

חיפוש ברשתות החברתיות ומנועי חיפוש יחשוף אתכם לחברות ו/או מנעולנים שמבצעים התקנות כאלו. המלצתנו היא ליצור קשר עם חברת Supervision כדי להבטיח שהעבודה תבוצע באיכות הגבוהה ביותר, בהתבסס על ניסיון של לקוחות שבעי רצון רבים.

כמה עולה קודן לשער כולל התקנה?

המחיר להתקנת שער בקודן נע בין 790-1,290 ש"ח ברוב המקרים.

שימו לב, שהמחיר מתייחס למצבים שבהם נדרשת עבודה היקפית הכוללת הסדרת התשתית – כולל חציבה בריצפה, הוספה ושינוי חיווטים חשמליים והתקנה של מנעול חשמלי. בהתאם לחומרים הנדרשים וכמות העבודה – העלויות עלולות לגדול.

בעת ביצוע שירות ההתקנה, ייתכן שיהיו עלויות התקנה נוספות בהתאם לצרכיך. למשל, אם יש במקום מדרגות רבות בין דלת הבית ועד לשער הכניסה, כך שנקודת החשמל מרוחקת מאוד ממיקום הקודן – המרחק הרבה עשוי לגרום להגדלת העלות הסופית.

התקנת קודן – סקירת האפשרויות העומדות בפניכם

התקנת קודן לשער יכולה להיות יתרון גדול. זה מספק אבטחה בכך שהוא מאפשר גישה לבית מבלי להזדקק למישהו שיימצא במקום ויסייע בפתיחת השער. בנוסף, זה פתרון נהדר לרגעים האלה שבהם מגיעים משלוחים ואין מישהו בבית.

ישנם קודנים מפלסטיק וכאלו העשויים מתכת. אם הקודן אמור להיות מחוץ למבנה מומלץ לבחור בקודן מתכתי שלרוב יהיה עמיד הרבה יותר (גם מפני ונדליזם). הקודנים הללו בנויים כך שהם עמידים בפני שריטות ומכות כך שתוכלו לעזוב את הבית ללא חשש.

גם בבניין משותף התקנת קודן היא רעיון מצוין. מכיוון שאנשים רבים ישתמשו בזה לאורך היום, עמידות המכשיר חשובה ביותר. שחיקה מהירה בקודן כזה היא בעייתית שכן היא עלולה למנוע מאנשים גישה אל ביתם באופן בלתי צפוי.

מהו קודן עם חיישן קרבה והאם כדאי לבחור באופציה הזו?

רוב הקודנים החדישים פועלים גם ללא הקלדת קוד ואפשר לבצע את אותה הפעולה עם כרטיסים מגנטיים או מכשירים קטנים דמויי שבב (כמו במועדוני כושר).

לפעמים כניסות למשרדים יכולות להיות נגישות ליותר מדי אנשים והקוד עובר מפה לאוזן במהירות. כדי להסיר דאגה מליבך, אתה יכול להתקין קודנים שמאפשרים כניסה רק לאנשים המורשים, כך שרק מי שיש לו כרטיס מתאים יכול לקבל גישה ולהיכנס.

שימוש נוסף וחשוב נועד במיוחד לילדים שעשויים לשכוח את הקוד היא פתיחה מיידית של השער בעזרת שבב קירבה כך שתמיד יוכלו להיכנס גם אם הם שכחו את הסיסמה שלהם.

מה עדיף: מנעול חשמלי לעומת אלקטרו-מגנט?

בעת התקנת קודן לשער כניסה או דלת כניסה הטכנאי יתקין גם ספק כוח ומנעול חשמלי המתוכנת להיות מופעל כאשר מתקבל אות מהקודן. מנעולים המשתמשים בחשמל אינם זהים, אך עדיין יש להם קווי דמיון. מנעול חשמלי משתמש בלשונית רגילה ונעילה מגנטית מבוססת על משיכה מגנטית. ההבדל העיקרי מתרחש בעת הפסקת חשמל: דלת חשמלית תישאר נעולה ואילו אלקטרומגנטית תישאר פתוחה.

זה אולי מסביר מדוע קודן נעילה אלקטרומגנטית יקר בכ-50% מקודן בעל מנעול חשמלי. לכן האלקטרומגנטי מותקן לרוב רק בדלתות בהן לא ניתן להתקין מנעול חשמלי כגון דלתות זכוכית או דלתות חסינות אש.

בבתים שומרי שבת או בבניינים בהם מתגוררים בין היתר דיירים שומרי שבת, מומלץ להתקין מנעול חשמלי, כי מנעול כזה ניתן גם לפתוח עם מפתח בעת הצורך. אופציה אחרת היא לקבע את המנעול לפני השבת במצב הפתוח שלו עד ליציאת השבת.

אופן התקנת הקודן בשער – כך זה מתבצע

התקנת קודן היא תהליך פשוט יחסית שיכול לקחת בין שעה וחצי לשלוש שעות, תלוי בתשתית ובסוג ההתקנה הרצוי. המתקין שיגיע אליכם ימשוך קו מתח משקע החשמל הקרוב ויתקין ספק כוח שיתאים את המתח לקודן. בשלב הבא הוא יתקין את רכיבי הנעילה (מנעול חשמלי או אלקטרומגנטי) בשער ולצידה את הקודן עצמו. קו החשמל מוסתר בדרך כלל בתעלות, אך ניתן להסתיר אותו גם בתוך הקיר במהלך תהליך החפירה. גם את הקודן עצמו ניתן להטמיע בתוך הקיר כדי שלא יבלוט. כמובן שדרישות כאלו יעלו את מחיר ההתקנה של הקודן.

למה כדאי לשים לב בעת התקנת קודן לשער?

הוספת קודן לשער הוא הדבר הראשון שכל מי שיגיע לביתך או למשרד יראה. וודאו שהטכנאי הפונה אליכם מבצע עבודה אסתטית בהתאם לציפיות שלכם, ללא חוטים בולטים או חורים שנשארים בקיר.

בניגוד למצלמות אבטחה, למשל, קודן לשער הוא מכשיר שנוגעים בו בתכיפות גבוהה. לכן חשוב להקפיד על התקנה יציבה של קודן מחומרים עמידים, כך שלא תצטרכו להחליף אותו כל שנה. אם הקודן מותקן מחוץ לבית, קחו בחשבון שהוא חייב להיות עמיד בפני תנאים חיצוניים.

בעת התקנת קודן לשער כניסה, לעיתים מעבירים את תשתית החשמל מתחת לרצפה. התשתית עשויה להיחשף לגשם, או אפילו לסתם מים משטיפה של הרצפה. חותמת האיכות של תשתית הקודן היא מכרעת במקרה זה.

גם קודן חסין ונדלים הפופולרי כל כך בקרב המתקינים יכול להיהרס מנזקים של רטיבות, ולכן כדאי למקם את הקודן במקום מוצל ומוגן ככל האפשר מגשם, כדי שיחזיק כמה שיותר שנים.

הקודן מגיע עם הוראות לשינוי הקוד. רגע לפני שאתם שמים אותם במגירת המסמכים הנשכחים שלכם, כדאי שתדעו שכנראה תזדקקו להם בעתיד. שמרו אותם איפה שתוכלו למצוא אותם, או צלמו תמונה ושלחו אותה באמצעות WhatsApp או אימייל לעצמכם.

מומלץ להחליף קוד בקודן בערך פעם בשנה כדי למנוע בלאי כפתורים לא אחיד, שגם ירמוז לגבי הקוד.

תיקון והחלפה של קודן

הקודן הוא התחליף הדיגיטלי לשומר בכניסה, אבל השומר הזה לא זוכה לצאת להפסקות, כך שבאופן טבעי הוא סובל מבלאי רב. אז מה קורה כשקודן מתקלקל וכמה זה יעלה לכם?

אם הקודן מתחיל לגמגם: אחד החוטים השתחרר, או שנדרש תיקון קטן בחיווט או בהגדרות, ייתכן שתצטרך לשלם לטכנאי עבור תיקון הקודן. העלות של תיקון קודן תלויה בכמה משתנים שונים כמו כמה זמן עבר מאז הפעם האחרונה שתיקנת אותו. מחיר טיפוסי הוא סביב 250 ש”ח.

אם מתרחשת בעיה חמורה יותר והקודן שלך נהרס או שאחד המרכיבים שלו מתקלקל: לוח המקשים מפסיק לעבוד, או הממסר נכשל – תיקונים אלקטרוניים הם בדרך כלל יקרים ובעל המקצוע ימליץ לכם להחליף את המכשיר. החלפת הקודן עולה כאמור באזור 500-700 ש"ח לא כולל מע"מ.

מי שהתקין את הקודן שלך כנראה מקבל הרבה שיחות לתיקוני חירום ועשוי להיות עסוק. אם מדובר בתיקון פשוט, יתכן שזה משהו שאתה יכול לעשות בעצמך. כל קודן מגיע עם הוראות כיצד לבצע שינויים והתאמות – אז, פשוט מצא את ההוראות שהגיעו עם הקודן והמשך משם.